👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت با موضوع روشهای بیوتکنولوژی اصلاح گیاهان دارویی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت با موضوع روشهای بیوتکنولوژی اصلاح گیاهان دارویی

دانلود پاورپوینت با موضوع روشهای بیوتکنولوژی اصلاح گیاهان دارویی ،

در قالب ppt و در 28 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

کشت بافت

باززايي در شرايط آزمايشگاهي

باززايي از طريق جنين‌‌زايي سوماتيک (غيرجنسي)

حفاظت گونه‌هاي گياهان دارويي از طريق نگهداري در سرما

توليد متابوليت‌هاي ثانويه از گياهان دارويي

راهکارهاي افزايش متابوليت‌هاي ثانويه گياهي از طريق کشت بافت

استفاده از بيورآکتورها در توليد صنعتي متابوليت‌هاي ثانويه

نشانگرهاي مولکولي

دلايل استفاده از نشانگرهاي مولکولي در زمينة گياهان دارويي

برخي موارد کاربرد نشانگرهاي DNA در زمينة گياهان دارويي

شناسايي دقيق گياهان دارويي

انتخاب کيموتايپ‌هاي (Chemotypes) مناسب به‌کمک نشانگر

منابع

بخشی از متن پاورپوینت:

اگرچه کاشت گياهان دارويي به هزاران سال پيش باز مي‌گردد ولي بايد گفت که در مورد اصلاح آنها تاکنون پيشرفت قابل ملاحظه‌اي صورت نگرفته است و در حال حاضر، تعداد کالتيوارهاي مفيد به‌دست آمده بر اثر اصلاح گياهان دارويي اندک است. هدف از اصلاح گياهان دارويي، افزايش کميت و کيفيت آن دسته از مواد مؤثره در اين گياهان است که در صنايع دارويي از اهميت خاصي برخوردار هستند. در سال‌هاي اخير توجه خاصي از جانب سازمان‌هاي مختلف در کشورهاي جهان در ارتباط با اصلاح اين گياهان صورت گرفته است. در این راستا استفاده از تکنیکهای وابسته به کشت بافت و بیوتکنولوژی به منظور ارتقاء صفات کمی و کیفی و کاهش زمان اصلاح نباتات از اهمیت خاصی برخوردار است.

کشت بافت:

با تکنیک کشت بافت می توان از یک سلول به یک گیاه کامل دست یافت. در این تکنیک از روشهای جنین زایی ریزازدیادی و اندام زایی استفاده میگردد.استفاده از این تکنیک به همراه موتاسیون باعث سرعت بخشیدن به تکثیر انبوه تولید گیاهان عاری از بیماری انجام کار در تمام طول سال و کاهش هزینه خواهد شد.

اولین مرحله تکثیر قسمت مورد نظر در گیاه می باشد.پس از تعیین دز مناسب و انجام تیمار پرتوتابی و تکثیر دوباره گزینش درشرایط In-vitro با اعمال تیمار تنش صورت میگیرد .گیاهان گزینش شده بعد از انتقال به گلدان جهت سازگاری و تکثیر دوباره جهت سلکسیون انتهایی در مزرعه کشت شده و سپس مورد بررسی های تغییرات زنتیکی قرار خواهند گرفت.

يکي از بخش‌هاي مهم بيوتکنولوژي “کشت بافت” است که کاربردهاي مختلف آن در زمينه گياهان دارويي، از جنبه‌هاي مختلفي قابل بررسي است:

و . . .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت جزوه درس اصول حسابداری 3 آموزش ساخت شامپو پاورپوینت مفاهیم و نظریات تحلیل رفتار متقابل تحقیق اسباب بازی کودکان پاورپوینت جامع ارزیابی عملکرد