👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه پژوهش عملکرد صادراتی (فصل دوم)

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه پژوهش عملکرد صادراتی (فصل دوم)

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش عملکرد صادراتی (فصل دوم) در 30 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:

منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری:

عملکرد صادراتی

از دهه70  تاکنون، حجم عظیم متون تحقیقاتی راجع به عوامل موثر بر روی عملکرد صادراتی بوده است (Sousa et al., 2008; Parhizkar et al., 2010)  .اکثریت مطالعات راجع به عملکرد صادراتی بر روی  مجموعه ای از متغیر های کاملا متفاوت از یکدیگر متمرکز می باشند . بهرحال درحالیکه عملکرد صادراتی  بطورگسترده موضوع تحقیق بوده است ، یکی از ساخت های در حیطه بازاریابی بین المللی ست که بسیار کم فهمیده شده است . ( Katsikeas et al., 2000)

  اغلب محققین برروی روابط بین عمکرد و عوامل سازمانی و محیطی متمرکز هستند و کمتر راجع به ارتباط عملکرد و به ویژه  اهمیت  اجرای استراتژی تاکید دارند. درحالیکه اغلب تحقیقات انجام شده که در ایالات متحده و اروپا توسط محققین صورت پذیرفته درآنها بر روی عملکرد صادراتی تمرکز داشته وکارهای محدودی درکشور های درحال توسعه به ویژه درکشور های حوزه خاورمیانه صورت پذیرفته است .( Matanda & Freeman 2009) حجم کار درحال-رشد بیانگر مشکلات عدیده ای ایست که صادرکنندگان  از کشور های در-حال توسعه در رقابت با یکدیگر با آن روبرو می شوند .( Etemad, 2004) بطور کلی پذیرفته شده است که افزایش صادرات کشور دارای اثرمثبتی برروی رشد اقتصادکشور و همچنین موفقیت شرکت های خصوصی است .  افزایش صادرات برای شرکت هایی که درکشور های درحال توسعه حضوردارند بسیار حائز اهمیت می باشد که بانگاهشان بر بازارهای جهانی به عنوان وسیله ای برای حصول اطمینان از رشد ، بقا یا رقابت شان می باشد. عملکرد صادراتی یک جنبه اصلی برای اتخاذ تصمیمات در حوزه تجارت بین المللی است . محققین برروی تعریف عملیاتی یا مفهومی آن اتفاق نظر ندارند . تحقیق در زمینه عملکرد صادراتی بر روی دوبعد متمرکزمی باشد، اولی تفهیم این ساختار و ثانیا شناسایی عوامل موثر برآن . درحال حاضراجماع گسترده ای وجوددارد که عملکرد، درک چندبعدی وگسترده ای را شامل می گردد که مولفه های اصلی آن اقصادی و استراتژیک می باشند . ولی همچنان عدم اتفاق نظر گسترده برروی سنجش خاص آن و چگونگی عملکرد ابعادش هنوز وجود دارد .  بنابراین، این ساخت به تنهایی هنوز به عنوان مفهوم سازی و عملیات سازی بطور کلی پذیرفته نشده (Katsikeas et al., 2000; Papadopoulos & Martin Martin, 2010)  . عملکرد صادراتی می تواند به عنوان نتیجه فعالیت های بین-المللی قلمدادگردد . ازاین منظر، عملکرد صادراتی حوزه ای است که شرکت به اهدافش زمانیکه درحال صادرکردن محصول به بازارخارجی است، دست می یابد . (Navarro et al., 2010)  اندازه گیری عملکرد صادراتی بنابه دلائل زیادی یک مساله بسیار مهم است. شرکت ها نوعا جزئیات مالی فعالیت های صادراتی شان را گزارش نمی دهند ، دسترسی به     داده های آرشیوی و معتبر بسادگی میسر نمی باشد. ازسوی دیگر، مقامات شرکت ممکن است تمایلی به افشای اطلاعات محرمانه به افراد خارج از شرکت نداشته باشند، به خصوص راجع به بخش خاصی از شرکت شان.

قسمتی از پیشینه تحقیق:

مقاله ای با عنوان تبیین تاثیر ویژگی های بنگاه و تحقیقات بازار بر عملکرد : شرکت های صادر کننده ایران توسط علی اشرف احمدیان در سال 1389 در پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک ارائه شده است . تحقیقات بازار در موفقیت شرکت ها برای حضور در بازارهای خارجی نقش کلیدی ایفا می کند شرکت ها با استفاده از مطالعات بازار ریسک وعدم اطمینان ورود به بازارهای خارجی را به حداقل رسانده و از این راه به یک مزیت رقابتی پایدار دست می یابند. این پژوهش درصدد است عوامل موثر بر کوشش های شرکت ها در امر تحقیقات بازار را شناسایی کند و ضمن بررسی رابطه متغیرهایی چون اندازه، نوع صنعت و عوامل راهبردی بر تحقیقات بازار نحوه تاثیرآن برعملکردصادراتی شرکت ها مطالعه شود باتوجه به ماهیت پژوهش روش تحقیق توصیفی و از بعد نحوه گردآوری داده ها از نوع پیمایشی است برای جمع-آوری داده ها از پرسشنامه استفاده شده است نمونه گیری به روش تصادفی طبقه بندی شده انجام گرفت و تعداد 152 شرکت صادرکننده از استان های تهران، خراسان رضوی، اذربایجان شرقی و استان مرکزی به عنوان حجم نمونه انتخاب گردید. نتایج پژوهش نشان می دهد تحقیقات بازار بر عملکرد صادراتی شرکت های صادرکننده موثر است.

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:

عملکرد صادراتی

1.2    عوامل موثر بر عملکرد صادراتی

2.2    اندازه گیری عملکرد صادراتی

3.2    استراتژی بازار - محصول

1.13.2    انتخاب بازار و عملکرد صادراتی

2.13.2 محصولات ارائه شده و عملکرد صادراتی

3.13.2 رقابت بر روی قیمت

4.13.2 شدت تبلیغات و عملکرد صادراتی

5.13.2 توزیع

6.13.2 اجرای استراتژی

7.13.2 ویژگی های سازمانی

8.13.2  تعهدات صادرات

9.13.2  ویژگی های محیطی

4.2    موانع صادرات

1-  مشخص نبودن استانداردهای محصول در خارج :

2- کسب منابع مالی از مشتریان خارجی :

3-  نداشتن نمایندگی های فعال در خارج از کشور :

حضور رقابتی پایدار

5.2    پیشینه تحقیق

1.15.2       تحقیقات داخلی

2.15.2 تحقیقات خارجی

منابع فارسی :

منابع انگلیسی :

 

پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

 

👇محصولات تصادفی👇

پاور پوینت قرائت عربی 1 بررسی عوامل موثر بر تمایل به کارآفرینی سازمانی پاورپوینت معماری مدرن متعالی تحقیق سنگ مصنوعی و روش تولید آن مقاله دوران قاعدگی