👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نقش اقلیم در ساخت سکونتگاههای ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نقش اقلیم در ساخت سکونتگاههای ایران

توضیحات:

 فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه نقش اقلیم در ساخت سکونتگاههای ایران،در حجم 55 اسلاید.

بخشی از متن:

بدون شک یکی از مهمترین پارامترهایی که در طراحی سکونتگاههای انسانی میبایست مورد توجه جدی کارشناسان این امر قرار گیرد، مسئله اقلیم میباشد. همانگونه که توجه بدان کیفیت ساخت سکونتگاهها را افزایش میدهد بی توجهی بدان عواقب جبران ناپذیری را با خود به دنبال میآورد.

مقاله حاضر میکوشد با نگاهی به مفهوم و سازه به عنوان زیربنای هر بحث علمی، به شناخت عوامل تأثیرگذار بر کالبد شهر از منظر اقلیمهای چهارگانه ایران بپردازد. و در ادامه با معرفی اصولی که در هر اقلیم لازم الاجراست به ارزیابی آن در شهر بهنمیر که جزو اقلیم معتدل و مرطوب محسوب میگردد، بپردازد.

شناخت و ارزیابی اصول قابل رعایت در هر اقلیم با استعانت از روش کتابخانه ای و میدانی و بر اساس پارامترهای نوع مصالح، نوع پلان، نوع بام، جهت قرارگیری، نحوه ارتباط ساختمان با زمین، سطح و تعداد پنجره، میزان استفاده از تهویه طبیعی، بافت مجموعه، نوع رنگ خارجی و نوع بافت در شهر بهنمیر صورت گرفته است. در پس مطالعات انجام گرفته این نتیجه حاصل شد، که شهر بهنمیر بر بسیاری از اصول ذکرشده و لازم الرعایه اقلیم شهر منطبق بوده است و درنهایت با اعمال برخی ضوابط در طرحهای در دست تهیه برای این شهر میتوان نارسایی های موجود را نیز مرتفع نمود.

فهرست مطالب :

چکیده

مقدمه و طرح مساله

مبانی نظری

اقلیم

طبقه بندی اقلیمی

تقسیمات اقلیمی در جهان

حوزه های اقلیمی و تأثیر آن در ساخت سکونت گاه

سواحل دریای مازندران-اقلیم معتدل و مرطوب

اقلیم سرد و برفی(نواحی کوهستانی و مرتفع فلات)

اقلیم گرم و خشک (دشتهای فلات مرکزی)

اقلیم گرم و مرطوب (کرانه شمالی خلیج فارس و دریای عمان)

منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 55 اسلاید جامع و کامل تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت عمارت چهل‌ ستون قزوین فایل پاورپوینت بررسی و تحلیل محله عودلاجان تهران تحقیق پرستاري از بيماران بستري معرفی مجتمع فولاد خراسان تحقیق بتن