👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی روش حادثه سنجی با تمرکز بر اعلام اخبار مربوط به DPS و EPS

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی روش حادثه سنجی با تمرکز بر اعلام اخبار مربوط به DPS و EPS

تحقیق حاضر با عنوان بررسی روش حادثه سنجی با تمرکز بر اعلام اخبار مربوط به DPS و EPS از سری تحقیق های رشته مدیریت میباشد. این تحقیق در 76صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد.

===================================================================================

تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.

neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir

===================================================================================

قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده

 مطالعه حجم معاملات و تاثير آن بر قیمت سهم مورد علاقه محققان بوده و تحقيقات قابل توجهي در باره حجم معاملات بيشتر در كشورهاي خارجي از دهه 1950 تا كنون انجام شده است. سرمایه گذاران برای خرید يا فروش سهم شركت‌ها از اطلاعات مختلفي در تصميم‌گيري خود استفاده مي‌كنند. آنها به اطلاعاتي همچون سودآوری شرکت، میزان نقدینگی شرکت، عامل مدیریت و ... توجه می نمایند و با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، سهم مورد نظر را معامله می نمایند و به اين ترتيب حجم معاملات يك سهم معين در بازار رقم مي‌خورد. تا وقتي كه بازار از منظر اطلاعاتي متقارن باشد و معامله‌گران از اطلاعات مشابهي برخوردار باشند مي‌توان ادعا كرد كه حجم معاملات سهم شركت‌‌ها و قيمت معاملاتي آنها در وضعيت تعادلي باقي مي‌ماند. اما در صورتي كه برخي از معامله‌گران به اطلاعات خاصي دسترسي داشته باشند كه ديگر معامله‌گران از آن بي اطلاعند، آنگاه مي‌توان انتظار داشت كه حجم معاملات سهم به دليل اقدام اين گروه از حد تعادلي خود خارج شده و باعث افزايش حجم معامله سهم به صورت غيرعاديگردد.

تحقیق حاضر با استفاده از حجم فوق العاده و بازده تجمعی در 42 شرکت بورسی از سال 1384 تا پایان سال 1390 به بررسی محتوای اطلاعاتی حجم معاملات می پردازد. که در این تحقیق از روش حادثه سنجی با تمرکز بر اعلام اخبار مربوط به DPS و EPS و اعلام تاریخ مجمع استفاده شده است. نمودار ترسیمی بازده تجمعی غیرعادی بعد از حادثه می تواند بیانگر این موضوع باشد که حجم دارای محتوای اطلاعاتی است و می تواند بر بازار اثرگذار باشد. از آنجا که محدودیت نوسان قیمت بر معاملات سهم شرکت ها حاکم است و همچنین بورس اوراق بهادار تهران در سطح ضعیف و نیمه قوی ناکارا است می تواند باعث تاخیر در واکنش بازار به حجم فوق العاده و نوسانات در بازده پس از روزهای حادثه باشد.

مقدمه

با توجه به تحولاتی که در جهان امروز رخ داده، بسترسازي خصوصاً در کشورهای در حال توسعه که با تهدیدات عدیده‌ای روبرو می‌باشند، مستلزم وجود بازاري است كه به طور نسبي از كارايي لازم برخوردار باشد، بازاري كه توانايي جذب افراد سرمايه‌گذار را داشته و قيمت‌هاي اوراق بهادار آن نيز منعكس كننده همه اطلاعات واقعي باشند بنحوي كه كسي نتواند با دسترسي به اطلاعات خاص از بازار سرمايه سوء استفاده نمايد.

در بورس اوراق بهادار تهران روزانه تعداد زيادي سهام و اوراق بهادار معامله مي‌شوند و طي آن قيمت‌هاي آنها دچار نوسان مي‌شود. لذا يكي از مهمترين موضوعات براي بررسي و كشف الگوها و قواعد حاكم بر بازار نحوه ی قيمت‌گذاري اوراق بهادار مورد معامله است. اكثر مطالعات انجام شده در زمینه بورس به مباحث مالی و حسابداری پرداخته‌اند و کمتر به شرایط بازار و نحوه توزیع حجم معاملات توجه شده است. در این تحقیق سعی می‌شود به تاثیراتی که حجم معاملات می‌تواند بر قیمت و بازده سهام در بورس اوراق بهادار بگذارد بپردازیم و توجه بیشتری به شرایط بازار داشته باشیم. 

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت سواد رسانه ای مطالعات و رساله معماري طراحي موزه نجوم و کیهان شناسی سنجش پایبندی مدیران شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به استانداردهای حاکمیت شرکتی تحقیق موارد الودگی محیط زیست بررسي فرايند فروشويي ميكروبي غبار كوره ريورب مجتمع مس سرچشمه