👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق امنیت شبکه

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق امنیت شبکه

فصل اول

مقدمه

بدون شك زندگي امروز بشر از مقوله‌ي ارتباط تفكيك ناپذير است. ارتباطات به حدي فاصله‌هاي دور را به هم نزديك كرده است كه از دنياي بزرگ ما به نام دهكده‌ي جهاني ياد مي‌شود. ارتباطات آنقدر با زندگي روزمره‌ي ما عجيبن شده است كه نمي‌توانيم زندگي بدون آن را حتي تصور كنيم در حالي‌كه تا قرني پيش مبادله‌ي خبر به روزها زمكان نياز داشت. اين كار اكنون تقريباً آني انجام مي‌شود. مخابرات، اينترنت،‌وسايل ارتباط جمعي نمونه‌هايي از ارتباطات امروز ما هستند كه تبادل اطلاعات و انجام امور روزمره‌ي ما را با سهولت بيشتر و هزينه‌ي كمتر ممكن ساخته است.

از طرف ديگر گسترش ارباطات شبكه‌اي و نفوذ آن به دور دست‌ترين نقاط جهان باعث شده است زمينه‌ي سوء استفاده افراد سودجو و شرور هم فراهم شود. در حالي كه هم اكنون انجام معاملات شبكه‌هاي كامپيوتري و اينترنت قابل انجام است. اما انجام اين امور بدون درنظر گرفتن تمام جوانب امنيتي ممكن است باعث ضررهاي جبران‌ناپذيري گردد بنابراين آشنايي با راهكارهاي امنيتي در استفاده از شبكه‌ها كامپيوتري نيازي بس حياتي است.

در اين پايان نامه سعي شده به موضوع و امنيت اطلاعات در شبكه از جنبه هاي مختلف پرداخته شود . ساختار مطالب گردآوري شده به شكل زير است:

در فصل دوم به تعريف مفاهيم شبكه ، تقسيم بندي شبكه ، شباهتها و تفاوتها و مزاياي آن خواهيم پرداخت .

فصل سوم بررسي سرويس هاي امنيتي در شبكه و در فصل چهارم اصول رمزنگاري مطرح مي شود و در انتها در فصل پنجم امضاهاي ديجيتالي ارائه شده است .

چكيده:

امروزه در عصر اينترنت و شبكه‌هاي كامپيوتري استفاده از سيستم عامل مناسب و نحوه‌ي بكارگيري سيستم عامل در شبكه و ترفندهاي سيستم عاملي براي جلوگيري از ضررهاي ناشي از استفاده از شبكه مانند هكرها و ويروس‌هاي مخرب و… بسيار شايان توجه است. به همين خاطر اين پروژه به بررسي امنيت سيستم عامل‌هايي كه مورد استفاده‌ي بسياري از كاربران در سراسر جهان قرار مي‌گيرد مي‌پردازيم.

اين سيستم عامل‌ها عبارتند از:

1ـ سيستم عامل يونيكس unix

2ـ سيستم عامل ويندوز NT

3ـ سيستم عامل ويندوز 2000

خلاصه:

ـ بررسي امنيت يونيكس و تنظيم سيستم به همراه راه‌كارهاي مكمل

ـ امنيت ويندوز NT به علاوه‌ي تنظيمات رجيستري و پيكربندي سيستم

ـ امنيت ويندوز 2000 و تنظيم و پيكره‌بندي سيستم

ـ مقايسه‌ي امنيت يونيكس و ويندوز

ـ بررسي لوگ فايل‌ها و جستجوي علائم مشكوك در سيستم عامل‌هاي فوق

ـ مديريت كاربر و مديريت سيستم

در تاريخ اينترنت ، سيستمهاي يونيكس سابقه بيشتري دارند بطوريكه بيشتر سرويسهاي موجود روي شبكه توسط آن ارائه مي‌شد. وقتي هكر و هك كردن بصورت مشكلي روي اينترنت ظاهر شد، سيستم يونيكس بيتشرين توجه را به سوي خود جلب كرد. تا امروز استفاده از سيستم يونيكس روي اينترنت متداول ور ايج است و لازم است براي جلوگيري از هك شدن بدرستي پيكره‌بندي شود.

تنظيم سيستم

بطور معمول وقتي سيستم يونيكس ساخته

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فلسفه اخلاق مطالعات و رساله معماری طراحی موزه سکه دانلود طرح توجیهی تولید انواع محافظ های الکتریکی تحقیق انواع حملات در شبکه های کامپيوتری دانلود پاورپوینت برنامه ریزی نیروی انسانی و کارمندیابی